Spółdzielnia pozyskała ponad 72 000 złotych na nowe miejsca pracy połączone z otwarciem zakładu stolarskiego w gminie Sępopol.

Przygotowywaliśmy się od paru miesięcy do przyjęcia w nasze szeregi nowych pracowników – mówi Artur Ziemacki – prezes Dobrej Ekonomii i dyrektor ds zarządzania i rozwoju – Działania, które podjęliśmy to było znalezienie odpowiednich ludzi z grona osób wykluczonych. Wybór padł na osoby długotrwale bezrobotne, które swoimi kompetencjami zapewniały rozwój naszego przedsiębiortwa – kontynuuje Ziemacki.

Spółdzielnia Socjalna Dobra Ekonomia działa w branży reklamowej i artystycznej, w której skład wchodzą animatorzy, konferansjerzy, graficy, rzemieślnicy i szkoleniowcy. Daje obecnie pracę 9 osobom, które wcześniej w większości były poza rynkiem pracy.

Obowiązki nowych pracowników to kierowanie biurem i zarządzanie spółdzielczym działem sprzedaży produktów i usług oraz prowadzenie zakładu stolarskiego na terenie gminy Sępopol. Warto zaznaczyć, że Dobra Ekonomia nastawia się na przyjęcie jeszcze w tym roku kolejnych pracowników jednak na ten moment nie została podjęta jeszcze decyzja, w którą sferę działalności spółdzielni będą zaangażowani nowi pracownicy.