Współdziałanie to nowe podejście do biznesu. Można to zauważyć w nowo-kształtujących się przedsiębiorstwach społecznych. Inicjatywy tworzone przez członków tych przedsiębiorstw mają charakter wspólnej pracy i zaangażowania jak największej grupy pracującej.

W dniu 1 maja 2013 w Bartoszycach miała miejsce odsłona kolejnego projektu społeczno – biznesowego w ramach Spółdzielni Socjalnej Dobra Ekonomia.

Projekt pod roboczym tytułem „Jurty Mongolskie” to nic innego jak odpowiedź naszego przedsiębiorstwa na potrzebę społeczną, którą określamy jako chęć współdziałania ludzi ze sobą – mówi pomysłodawca projektu Artur Ziemacki. – Kolejnym celem tego projektu społeczno-biznesowego jest wypełnienie niszy rynkowej w zakresie świadczenia wynajmu jurt na różnego rodzaju spotkania, konferencje lub imprezy.

Jurty, które obecnie posiadają spółdzielcy z Dobrej Ekonomii są wstanie pomieścić 80 – 100 osób a w przygotowaniu są kolejne. We wrześniu br ilość osób mogących pomieścić się w jurtach wzrośnie do 300.

W ramach Dobrej Ekonomii do projektu „Jurty Mongolskie” zaangażowanych zostało 12 osób, pracowników i współpracowników oraz dodatkowo uczniowie bartoszyckich szkół ponadgimnazjalnych.